ויינטיאן

על גדתו השמאלית של נהר המקונג, בירת לאוס היא נקודת המוצא לכל טיול במדינה, בין אם דרך היבשה או בסירה. ויינטיאן הוא תערובת של מבנים קולוניאליים ומקדשים עתיקים המשתלבים עם צבעי השווקים היומיומיים. ויינטיאן היא בירה שקטה ושלווה עבור המבקרים.
 
ויינטיאן שוכנת על הגדה הצפונית-מזרחית של עיקול נהר המקונג, ומחזיקה במספר נפלאות. העיר הייתה בעבר בירת ממלכת לאן-סאנג, ("מיליון פילים" בעברית).
 
ויינטיאן הוקמה רשמית בשנת 1560 כאשר המלך סתת'יראת' העביר לשם את בירת לאן-סאנג. ויינטיאן בשפת הלאו פירושה "שער ירח”, שם המייצג את הרוגע ואת הכריזמה של העיר.
 
בניגוד לבירות דרום-מזרח אסיה אחרות, ויינטיאן היא עיר קטנה ושקטה למדי. למרות האווירה המרגיעה והמנומנמת שלה זרם התיירים הולך ומתעורר, אך היא נותרת כגן עדן קטן, בה אפשר ללכת לאיבוד.
 
ויינטיאן מתהדרת במבנים קולוניאליים ענקיים, במקדשים עתיקים ובשווקים מקומיים צבעוניים. נסיעה ברחבי המרכז על גבי טוק-טוק מציעה תגלית מהנה באמת. תופתעו מגגות הזהב של מקדשיה המפוארים, מהמבנים הישנים הבנויים בארכיטקטורה קולוניאלית צרפתית, ומשער הניצחון המדהים (שנקראת מקומית "פטוקסאי") שמול ארמון הנשיאות. שלל יצירות מופת אקזוטיות מחכות לכם!
 
3. גשר הידידות של תאילנד - לאוס
 
גשר הידידות הוא הגשר הראשון שנבנה על נהר המקונג התחתון וגם הראשון שחוצה את הנהר. הוא מחבר בין העיר נונג חאי שבתאילנד לבין ויינטיאן שבלאוס. אורכו כ- 1170 מטרים, ויש בו כבישים ופסי רכבת.
 

איך להזמין את הטיול?

1
צרו קשר עם אסיאטיקה וסיפרו לנו את הרעיונות שלכם
2
קבל ייעוץ והמלצה מומחה הנסיעות שלנו
3
הגע להסכם ואשר לארגן את הטיול שלך
4
אסיאטיקה נסיעות שומרת על כל השירותים לטיול שלכם
5
הרם את המזוודה ותיהנו מטיול חסר דאגות